Kayı Bayrağı

19 Temmuz 2017
Kayı Bayrağı

Kayı Bayrağı

Kayılar, 12. yüzyılda İran coğrafyasına, buradan da Anadolu’ya geçerek önce Selçuklu tebaası olmuş ardından Osmanlı Beyliğinin ve devletinin kurucu unsurları olmuşlardır.Kayılar, kökenleri itibariyle 24 oğuz boyundan biri olarak varlıklarını yüzlerce yıldır koruyan güçlü ve önemli bir boydu.

Göktürkler ve Karahanlılar dönemlerinde İç Asya’da varlıklarını devam ettiren Kayılar, 9. Yüzyılda Selçuklu Devleti bünyesinde ekseriyetle Horasan bölgesinde varlıklarını sürdürmekteydiler.

Selçuklu tebaası olmayan ancak Selçuklu Devleti hudutları içerisinde diğer Türk boyları gibi konar/göçer yaşayan Kayılar Anadolu’ya iki ayrı dönemde iki ayrı kol halinde girdiler. İlk önemli Kayı kolu Malazgirt Zaferi ile Anadolu’ya giriş yapmış ve ilerleyen yıllarda güçlenerek Artuklu beyliğini kurmuşlardı. Horasan ve Merv bölgesinde varlıklarını devam ettiren bir diğer Kayı kolu ise Moğol baskıları nedeniyle Batıya doğru sürüklenmiş, Harzemşahlar ile  birlikte 12. Yüzyılın sonlarında Anadolu’ya girmişlerdir.

Kayı Bayrağı

Kayı Boyu Bayrağını ister saten kumaş isterseniz raşel kumaş olarak bastırabilirsiniz.Kayı bayrağınızı evinizde kullanacaksanız tavsiyemiz saten kumaşa bastırmanızdır.Eğer dış mekanlarda kullanacaksanız raşel kumaşa bastırmanızı tavsiye ederiz.

Kayı Bayrağı Ölçüleri

Kayı Bayrağı 15×22.cm ‘ den başlayıp ister binaya asacak şekilde olsun isterseniz direğe asacak şekilde olsun ; 20×30 cm, 30×45 cm, 40×60 cm, 50×75 cm, 60×90 cm, 70×105 cm, 80×120 cm, 100×150 cm, 120×180 cm, 150×225 cm ve daha büyük ebatlarda isteğinize göre üretilmektedir.

Kayı Bayrağı Fiyatları ?

Kayı Boyu Bayrağının fiyatları istediğiniz kumaş türü ve ebata göre değişiklik göstermektedir.Güncel fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum Yapılmamış